Juodasis delfinas – griežčiausias kalėjimas Rusijoje

Juodojo delfino“ kalėjimas – pats seniausias ir ,neabejotinai, pats rūsčiausias kalėjimas Rusijoje (vieta – nedidelis Sol-Ileck miestas netoli Rusijos ir Kazachstano sienos.) Ko gero pirmas ir paskutinis kiek optimistiškesnis šio kalėjimo elementas – juoda delfino skulptūra stovinti prie įėjimo į šią šiurpią įstaigą. Ją padarė patys kalėjimo kaliniai, tačiau tokia saviraiškos proga čia suteikiama tik ypatingai pavyzdingiems ir tik ypatingai griežta tvarka prižiūrimiems nuteistiesiems.

Kali maniakai, teroristai ir prievartautojai

Beveik visi čia kalintys yra nužudę daugiau nei vieną žmogų ir pagarsėję savo žiaurumu nusikaltėliai. 700 žmonių kartu sudėjus yra vienaip ar kitaip pakenkę virš 3500 aukų. Iš viso kalėjime gali tilpti 1600 nuteistųjų.

Į kiemą  ir iš jo kaliniai vedami užrištomis akimis

Kalinio pažintis su kalėjimu prasideda…tamsoje. Ant galvos jam uždedamas juodas lininis maišas taip siekiant dviejų dalykų:

1)Nesuteikti kaliniui progos pamatyti kalėjimo išplanavimo.

2) Nesuteikti kitiems kaliniams progos pamatyti, kas atvyko, kadangi gali kilti asmeninių incidentų, kraujo keršto ar tiesiog nervinių išpuolių.

Baldai pritvirtinti prie grindų ir sienų

Patyrę nusikaltėliai yra ypač išradingi, todėl kalėjime siekiama panaikinti visas įmanomas progas jų pabėgimui ar nevaldomai agresijai. Kiekvienas baldas bei daiktais yra prirakintas prie žemės ar sienos, angą įleisti orui bei simbolinės šviesos ruožui galima atsidaryti tik su specialiu nuotoliniu įrankiu, maistas paduodamas taip pat tik per nuotolinį įrankį, taip apsaugant prižiūrėtoją nuo bet kokio pavojingo kontakto.

Dieną negalima sėdėti ant lovos

Kalėjime veikia griežtas rėžimas – dieną negalima gulėti ar sėdėti ant lovos, tai leidžiama daryti tik  ant kėdės prie stalo būtent tuo metu, kada yra numatytas laisvas laikas.  Miegoti reikia neužsiklojus galvos, galva į duris. Elektra kalėjime įjungiama tik ryte ir vakare: tuo metu, kai reikia praustis ir valgyti, tam kad nebūtų piktnaudžiaujama jos priėjimu kitu metu.

Rankos surakinamos net meldžiantis

Didžiąją dalį dienos, kalinių rankos yra surakintos – viena ranka surakinama net meldžiantis, kartais – prausiantis . „Juodojo delfino“ kalėjimas pasižymi ir ypač griežta kalinių vedimo iš patalpos į patalpą tvarka: jie turi eiti pasilenkę 90 laipsnių kampu, o vos sustojus įremti galvą į duris. Tokia sistema sukurta siekiant maksimaliai kontroliuoti sunkiai nuspėjamų asmenų judesius, pilnai valdyti jų kūno balansą.

Gali klausytis tik radijo

Laikraščiai, knygos ir dvi radijo stotys  (vieną iš jų oficiali, kita religinė) – tai vienintelis kalinių kontaktas su pasauliu. Tiesa, radijas įjungiamas tik kelis kartus dienoje. Kaliniai taip pat gali rašyti laiškus, tačiau jie yra griežtai tikrinami (atmetami laiškai, kur  detaliai pasakojama apie kalėjimą, rašoma neaiškiai, užsienio kalba ar pan.).

Siuva firminius batus

Patys „nuolankiausi“ kaliniai gauna galimybę užsiimti kitomis veiklomis: kalėjime veikia karinių batų fabrikas turintis net savo firminį ženklą! (Žinoma, juodą delfiną).  Yra čia ir grojančių, rašančių kalinių, o vienas jų net tapo ikonas. Žinoma, tai retas atvejis, nes, kad gautų tokia galimybę, nuteistasis turi bent tris metus  iš eilės rodyti  nepriekaištingą paklusnumą (nepaklusnumu laikomas bet koks nervingas žodelis).

Vietiniai sako, kad per Naujus metus mieste nuaidi vientisi kalinių balsai tariantys „Ačiū, prižiūrėtojau“ – oficialios formuluotės yra vienintelė leistina bendravimo su kalėjimo personalu forma. Tokiais žodžiais kaliniai padėkoja ir už Naujametinį sveikinimą…